Sanitasyon Uygulamaları;

Tesisimizde misafir odaları, genel alanlar, ofisler ve gıda üretim alanları sürekli olarak dezenfekte edilmektedir.

Misafirlerimizin ve personellerimizin temas ettiği yerler sıklıkla dezenfekte edilmektedir.

İhtiyaç duyulan her noktada el dezenfektan üniteleri bulunmaktadır.

Temizlik sonrası ultraviyole ışığı ile bütün odalara arındırılma işlemi uygulanmaktadır.

Odaların temizliği;

Oda temizliğinde görevli personelimiz maske ve eldiven kullanarak çalışmaktadır, her oda temizliği bittikten sonra eldivenler değiştirilmektedir. Misafirlerimiz için sunulan buklet malzemelerin dezenfektasyonu yapılmaktadır. Tüm yüzeyler temizlendikten sonra önemli noktalar (kapı kolları, klima düğmeleri, kasa düğmeleri, telefon, kumanda, banyo metal armatürler, saç kurutma makinası, wc oturakları) dezenfekte edilmektedir. Temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerimiz bittiğinde odalarımızı konaklayacak olan misafirin ilk açması için mühürlüyouz. Oda temizlikleri bittikten sonra bir saat havalandırılır. Bu nedenle check in saati 14.00 – check out saati 12.00 olarak düzenlenmiştir. Tesis Sınırlandırmaları; Tesise gelen her misafire ateş ölçümü yapılmaktadır. Ortak kullanım yeme-içme alanlarında kapasite sınırlandırılmasına gidilmiş ve her masa aralığı 2 metre olacak şekilde planlamıştır. Doluluk oranları bu plana göre yapılmıştır. Çalışan Sağlığı; Yiyecek içecek alanlarında personellerimiz koruyucu ekipman kullanmaktadır. Personelimiz el hijyenine sürekli dikkat etmektedir ve tokalaşma, sarılma vb. gibi alışkanlıklardan vazgeçirme konusunda bilinçlendirilmiştir. Tüm çalışan personelimize maska takma zorunluluğu getirilmiştir. Misafir kabul; Misafirlerimizle olan iletişimimiz sosyal mesafe kurallarına göre gerçekleştirilmektedir. Bu doğrultuda resepsiyon deskinin önüne Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu 1,5 metre ara ile sosyal mesafe çizgileri oluşturduk. POS makinelerimizin temizlik ve dezenfeksiyonu sürekli yapılmaktadır. Kişisel eşyalarınız ve bavullarınız koruyucu donanımını sağlamış çalışanımız tarafından odanıza güvenli şekilde getirilecektir. Yiyecek – İçecek; Çatal, kaşık, bardak, tabak gibi servis anında kullanılan tüm ekipmanlar, her kullanımdan sonra endüstriyel makinelerde yıkanmakta ve %100 hijyen sağlanmaktadır. Yemek servisinde kullanılan çatal, bıçak, kaşık kapalı paket içerisinde sunulmaktadır. Mutfak personelimiz sürekli olarak maske ve eldiven takmaktadır. Restaurantlarımızda dijital menü uygulamasına geçilmiş, menü kart ve sümenleri kaldırılmıştır. Genel alanlar; Tüm bahçe ve ortak alanların temizlik ve dezenfeksiyonu düzenli olarak sık aralıklarla yapılmaktadır

Ayrıca;

 • Personelin düzenli sağlık kontrolü yapılır.
 • Tesis genelinde misafirin ve personelin kolayca görebileceği yerlerde uygulanan/uyulması gereken kurallara ve sosyal mesafelere ilişkin görsel bilgilendirme yapılır.
 • Sosyal mesafeye ilişkin gerekli önlemler alınır, işaretlemeler yapılır ve plana uygun kapasiteden fazla misafir kabul edilmez.
 • Dezenfeksiyon halıları (paspasları) ve el dezenfeksiyon imkânı
 • Talep edilmesi halinde misafirlere verilmek üzere, maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman bulundurulur.
 • Açık büfe uygulaması yapılması halinde açık büfenin misafir tarafına misafir erişimini engelleyecek şekilde pleksiglas veya benzeri bariyer yapılır, servis ise mutfak personeli tarafından sunulur.
 • Personele, çalışma yerine, misafirler ve ortam ile temasına uygun kişisel koruyucu donanım (maske, cerrahi maske, eldiven, siperlik gibi) ile el dezenfeksiyon imkânı sağlanır.
 • Personel kıyafetlerinin günlük temizliği ve hijyeni sağlanır.
 • Müşteri odaları, odalarda elle temas edilen yüzeyler ve telefon, kumanda, su ısıtıcısı, kapı-pencere kolları gibi donanımlar misafirin konaklaması sona erdiğinde dezenfekte özelliği olan ürünlerle temizlenir.
 • Havalandırma ve klima sisteminin ve çamaşır, bulaşık makinesi gibi diğer araç, gereç, malzeme, donanımın periyodik bakımları ve gerekli olanlarının sterilizasyonu sağlanır.
 • Mutfak ve ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü donanım ve ekipmanın, tezgâh ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanır.
 • Tesisin tamamında (barlar, snack barlar dâhil) servis malzemeleri bulaşık makinasında yıkanır.
 • Periyodik Açık Alan Dezenfektasyonu
 • Periyodik Kapalı Alan Dezenfektasyonu
 • Tekstil Ürünleri 90 Derece Sıcaklıkta Yıkanıyor